Ceramika Małego Pieca w Pokoju Marzeń

     Kilka miesięcy temu zostałam poproszona przez animatorkę kultury Izę Dąbrowską do współtworzenia interaktywnej instalacji: Pokoju Marzeń w ramach III edycji Spotkania Kobiety Mówią zorganizowanego przez Fundację Pro Future oraz  MGCKiS w Choroszczy.

trawa 3 z 11

     Wraz z malarką Darią Ostrowską stworzyłyśmy osobną przestrzeń dla uczestniczek Spotkania. W czasie przerwy mogły odwiedzić pokój i oddać się panującej tam atmosferze, zadumie, marzeniom, bujaniu w obłokach, myśleniu o niebieskich migdałach, poznaniu siebie oraz pobudzić do twórczego działania. Osoby odwiedzające pokój mogły posiedzieć na trawie, przeczytać słowa napisane na ścianach, zjeść garść migdałów, napisać intuicyjny wiersz i powiesić na czerwonym sznurku, wybrać dla siebie utwór z wydrukowanych wierszy lub dać komuś w prezencie (część literacka i wizja pokoju Iza Dąbrowska). Była też możliwość po obcowania z 3 żywiołami: wodą, ogniem i ziemią, które zostały przedstawione w postaci trzech namalowanych portretów kobiet (Daria Ostrowska). Czwarty żywioł- powietrze, który symbolizuje lekkość, świeżość towarzyszył w postaci balonowych obłoków.

      Z mojej strony padł pomysł na wykonanie trzech ceramicznych talerzy, również nawiązujących do żywiołów, które namalowałam intuicyjnie.  Dodatkowo zaproponowałam, by talerze się kręciły.  Każdy z uczestników po wprawienu naczynia w ruch widział namalowany na nim inny kształt, obraz, osobę itp.Talerze pełniły funkcję  lustrzanych odbić naszych wewnętrznych stanów, pragnień, obaw czy też marzeń.

     Kobiety otrzymywały na koniec całego Spotkania upominki w postaci marzennika- notesu do zapisywania własnych myśli, marzeń, celów pomysłów i in. oraz ceramiczny brelok z Małego Pieca w postaci mandali w kolorze niebieskim (woda), zielonym (ziemia) i różowym (ogień).

 Wydarzenie miało miejsce 13.05.2018r.

Więcej o Spotkaniu Kobiety Mówią, relacji, organizatorach i sponsorach tutaj:Spotkanie Kobiety Mówią