Dlaczego warto kupować w małych pracowniach ?

     Kupujący przedmioty w małych, lokalnych pracowniach, których właścicielami są najczęściej artyści, rzemieślnicy, pasjonaci wspiera swój region/ kraj pod względem ekonomicznym.

  

hands 731265 1280

Większość pieniędzy płaconych za produkt/ usługę zostaje w obiegu danego obszaru. Przekłada się to na rozwój regionu oraz ogólne dobro wszystkich mieszkańców. Ponadto wspiera unikatowy wizerunek swojego regionu/ kraju. Małe pracownie oferują dobrej jakości unikatowe produkty, często wykonane na bazie starych tradycji, z lokalnych surowców, których nie można spotkać w innych miejscach Polski czy Państwach. Klienci z innej części kraju lub zza granicy dzięki zakupom u lokalnych twórców np. przez internet dowiadują się wiele ciekawych informacji o miejscu, w którym zostały wykonane. Chętnie też odwiedzają dany region. Dzięki temu nie zamierają wieloletnie tradycje. Zaopatrujący się w małych pracowniach klient otrzymuje także jakość. Często cena produktu wytwarzanego ręcznie jest nieco wyższa od produkowanych masowo. Nic w tym dziwnego, gdyż powstaje on często na bazie naturalnych, wysokiej jakości surowców zdrowych dla człowieka jak i środowiska. Także czas wytworzenia przedmiotu może trwać nawet do kilku tygodni. Dzieje się tak, gdyż rzemieślnicy traktują techniki, mające często wieloletnią tradycję oraz bardzo dobre gatunkowo surowce z szacunkiem. W efekcie przekłada się to na jakość wykonanego produktu, którym można potem cieszyć się przez długi czas i nie szkodzi nam ani środowisku. W rezultacie kupowanie droższej rzeczy, dobrej gatunkowo jest opłacalnym rozwiązaniem. Kupuje się raz a dobrze, na długi czas.

     Małe pracownie wytwarzające unikatowe rozmaitości ubarwiają otaczający nas świat. Konsumenci nie są skazani tylko na masowe, jednolite produkty z wielkich fabryk. Zyskują wybór i wyjątkowość. Nie ma dwóch identycznych rzeczy wykonanych ręcznie. Tak jak nie ma dwóch identycznych drzew w przyrodzie czy ludzi. Chociaż możemy być do siebie podobni to i tak każdy z nas jest na swój sposób wyjątkowy. Ręcznie wykonana rzecz o oryginalnym kształcie to wspaniały pomysł na unikatowy prezent. Osoba obdarowana takim podarunkiem zapewne poczuje się wyjątkowo. To także sposób na przekazanie informacji drugiemu człowiekowi. Komunikacja nie musi się odbywać tylko za pomocą słów. Również wyjątkowy podarunek może być sposobem na „wypowiedzenie się”. Małe pracownie chętne są także do współpracy z klientami biznesowymi. Pomagają dzięki swoim produktom i umiejętnościom wyróżnić firmę klienta na tle konkurencji poprzez stworzenie na jego potrzeby produkty/ zaopatrzenia np. w postaci wyjątkowych mebli, naczyń, dodatków  do hoteli, restauracji, spa i innych.

room 1336497 1280

Dlaczego warto kupować ceramikę ?

     Jeśli ty/i lub osoba obdarowywana, której chcemy zrobić elegancki prezent ceni tradycję, unikalny dizajn, ekologię, naturalność to ceramika wytwarzana ręcznie jest dobrym wyborem. Jest to rzemiosło bardzo stare. W naszych domach, mieszkaniach, miejscach pracy zagości kawałek historii, a obdarowana osoba otrzymuje swoistą podróż w czasie. Ceramika wykonywana jest z naturalnych surowców tj. glina, szkliwo, przez co we wnętrzach prezentuje się bardzo dobrze przez długi czas. Ceramika nie udaje natury. Ona nią jest. Przy jej tworzeniu biorą udział wszystkie żywioły takie jak ziemia (glina), ogień (wypalanie), woda (parowanie, rozcieńczanie), powietrze (suszenie). W związku z tym jest biodegradowalna i przyjazna środowisku. Glina, z której jest wykonana ma niesamowite właściwości plastyczne. Umożliwia to wykonanie przedmiotów unikalnych, zamówień indywidualnych oraz prezentów spersonifikowanych, „szytych na miarę” i odpowiadających potrzebom klienta. Często wykonana rzecz jest nie tylko prezentem funkcjonalnym np. wazon na kwiaty, ale także jest małym dziełem sztuki, nie do powtórzenia. A zwłaszcza mam na myśli ceramikę formowaną w 100% ręcznie, bez stosowania form. Na przykład chwilowo pusta misa bez owoców lub wazon bez kwiatów stają się swoistą rzeźbą cieszącą oko. Ponadto spożywanie posiłków w ładnej oprawie z pewnością podbije smak i dobre samopoczucie, nawet jesli miałaby być to tylko herbata.

czajniczek